
Пропоную вашій увазі 3 книги, присвячені захисту прав дитини.
Особливо приємно, що їх автором (видання 1) чи співавтором (видання 2 і 3) є лектор ВША, к. ю. н., голова Бахмацького районного суду Чернігівської області, член Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Павло Пархоменко.
Ці книги об’єднує й те, що вони або повністю, або значною мірою – про міжнародне право, якого, на мій погляд, у питаннях захисту прав людини взагалі та дитини зокрема замало не буває.

У цьому виданні зібрана інформація про функції Комітету та особливості його роботи, а також про те, яке значення мають напрацьовані ним документи та якими є проблеми реалізації рішень цього органу на національному рівні. Крім того, в посібнику проаналізовано практику Комітету ООН з прав дитини, що, безперечно, має надихнути українських колег як приділяти більше уваги цьому міжнародному механізму захисту прав дітей загалом, так і, можливо, навіть звернутися до Комітету в інтересах дитини, чиї права було порушено.

У виданні йдеться про особливості цільової групи «діти та молодь груп ризику», про основні фактичні та юридичні проблеми, з якими вони стикаються, а також про специфіку надання правової допомоги таким особам. У збірнику розкриваються міжнародні стандарти та положення національного законодавства України щодо поводження з дітьми й молоддю груп ризику, а також описуються інституційні механізми захисту та відновлення їхніх прав.

Тут розкриваються особливості захисту прав дитини в умовах збройного конфлікту, зокрема питання взаємодії міжнародного права захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права. Крім того, у виданні аналізуються проблеми, породжені безпосередньо збройним конфліктом, який триває в Україні з 2014 року та продовжує впливати на дитячі життя.