Site Loader
Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти
Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» ВША НААУ організовує круглий стіл «Вплив повномасштабної війни в Україні на вирішення спірних питань стосовно дітей в цивільному судочинстві: фактичні та процесуальні аспекти».
Дата і час проведення: 27 березня 2023 року, 14:00 -17:00.
Формат заходу: онлайн (Zoom).
Доповідачі, запрошені особи: адвокати, члени Комітету з сімейного права НААУ, Центру сімейного права ВША НААУ (Ганна Гаро, Людмила Гриценко, Анна Осадча, Ольга Філатова, Ірина Попіка, Юрій Бабенко, Олена Кухаренко, Анатолій Волков); голова Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко, науковці, представники органів опіки та піклування, служб у справах дітей та сім’ї, судді, експерти у сфері захисту прав дітей громадських правозахисних організацій.
Модератори:
Світлана Савицька – заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, адвокат, к. ю. н., доцент кафедри правосуддя Державного університету інфраструктури та технологій, член правління ГО «Центр сімейно-правових досліджень»;
Лариса Гретченко – заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, керівник Центру «Адвокат дитини» ВША НААУ.
Питання для обговорення
1. Доступ дитини до правосуддя в сучасних реаліях (в умовах воєнного стану): виклики сьогодення, бар’єри та можливості. Погляд адвоката.
2. Доступ дитини до правосуддя в реаліях повномасштабного вторгнення: погляд/можливості суду.
3. Як визначити належний орган опіки та піклування під час розгляду в суді справи стосовно дитини, яка є внутрішньо переміщеною особою або виїхала за межі України та отримала тимчасовий прихисток.
4. Думка дитини в реаліях повномасштабного вторгнення – як почути її органу опіки та піклування й суду у разі перебування дитини за межами України?
5. Висновок органу опіки та піклування в справах щодо спору стосовно дітей в умовах війни – інструмент захисту та дотримання прав дитини, а не спосіб їх порушити.
6. Участь органу опіки та піклування в судових справах та подання суду висновку – що дійсно є обов’язковим за вимогами процесуального законодавства?
7. Зміст висновку органу опіки та піклування – на що звертає увагу суд? Чи дотримується при підготовленні висновку дитиноцентрований підхід?
8. Закриття/зупинення справ судом стосовно дітей, які евакуювалися за межі України та отримали тимчасовий прихисток – чи відповідає це принципу доступу до справедливого суду?
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3ZKfYkp.
Соціальні інструменти

Post Author: CFLS